| BiancaSmith a întrebat:

Buna TPU

Iubita amicului meu are nevoie de un transplant de inima nu gasim un donator doctorul a spus ca mai are sanse de traire 1 an de zile dar din orice moment i se poate oprri inima sad

Suntem dispusi sa platim oricat
Va rog ajutatine
Cei cu inima sa lase un nr de tel prin msj

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Vezi că există un fel de aparate medicale, care se cheamă neștiințific „inimă artificială"!
Deci niște pompe, din niște materiale speciale, care preiau funcțiile inimii!
Un model de pompe de astea mai deștept făcute, ar putea să fie o bază de pornire pentru cea ce vă trebuie vouă!
Deci să pui cumva în paralel, cu inima aia defectă a ei, un sistem de pompe care este inima artificială!
Că dacă ai cădere de tensiune electrică, la rețea să meargă totuși inima ei defectă!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De ce nu ii spui parintilor fetei sa incerce un transplant in Germania sau Anglia ca aia dispun de mai multe recursuri si e nevoie de parale multe aia da.

| MMihai a răspuns:

Cui să dai bani?
Spui prostii!
Iar cea ce faceți voi, este la modul real, o instigare la crime în serie!
Deci bandiții să răpească multe femei până găsesc una cu o inimă compatibilă, cu a curvei astea, iar restul urmând să fie ucise, ca să nu spună, iar voi veți plătii bani acelor bandiți!
Foarte drăguță treabă, nu am ce să mai zic!
Vezi că legislația română privind transplantul, nu permite așa ceva, că se iau organe numai de la persoane aflate în moarte clinică, cu acordul familiei viitorului decedat /persoana aflată în moarte cerebrală!
Iar tot șirul de crime, instigat de voi, este făcut degeaba!

| Artemisia a răspuns:

Si chiar crezi ca cineva o sa te ajute?
Daca crezi asta, inseamna ca esti tunata rau la cap.
In plus, daca vrei sa faci misto, TPU nu e locul potrivit.

| Eღilia62 a răspuns:

Si crezi ca cineva de pe TPU o sa-si dea inima pentru o funda?
Imi pare rau, dar aici nu gasesti inimi de transplant.

| smile20000 a răspuns:

Vai saraca chiar imi pare rau pentru ea si va tin pumnii

| TrendyHedgehog a răspuns:

Nu ar trebui sa pu intrebarea asta pe TPU iti imaginezi ca daca cineva doneaza inima el moare, trebuie sa o puna pe lista de asteptare.Imi pare rau pentru easad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca am eu cateva in lada frigorifica...
vino'n coa sa te servesti
avem inima de babuin
de manelist
de politician...

| BiancaSmith explică:

Va multumesc pentru mesaje jii iar ceii care comenteaza vaa bag pl p`gura imediatwinking