| anasweety a întrebat:

La ce doctor sa merg pentru urmatoarele simptome:
Ma doare un san din cand in cand
Imi cade parul
Mi se intampla sa fac alergii
Nu pot sa respir bine, mi se infunda nasul frecvent iar toata secretia nazala in loc sa vina spre exterior se formeaza inspre interior
Inghit si greu de cateva zile..am gatul inflamat.
Plus ca ma simt obosita frecvent...toate astea mi se intampla cam de 4 luni de cand si sufar dupa in baiat si se pare ca de atunci am si cosmaruri in fiecare noapte in plus tot in perioada aia m am apucat de alergat timp de o luna in care am mancat doar de doua ori pe zi piept de pui cu rosie si ton la conserva..care sa fie cauza si dc ma simt atat de slabita? Am facut o dereglare hormonala? La ce dr sa merg pentru toate astea? Pt san am mai fost la ginecolog in luna mai si mi a zis ca nu ar fi nimic grav.mi a pus diagnosticul de mastodinie si mi a dat un unguent si niste pastile naturiste.dar ma mai doare din cand in cand in functie de perioadele ciclului menstrual...mentionez si ca am facut greseala de a lua padtila de doua zi. ella one, in martie, asta s a intamplat doar o data in rest nu folosesc anticonceptionale, doar prezervativ. Poate sunt ipohondra si toate astea se amplifica si pe fond de stress..nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

As zice sa incepi cu doctorul de familie. El stie cel mai bine. Daca vrei sa alegi tu singura, incepi cu alergologistul.

| cristimihailov a răspuns:

In principiu ar trebui sa mergi la alergolog.