| Bianca777 a întrebat:

La inceputul lunii, nu mai imi amintesc exact data, am avut o secretie vaginala cu putin sange, adica se vedea urma pe lenjerie. Asta s-a intamplat la scoala, dupa care nu s-a mai repetat deloc. Mentionez ca nu am avut niciun contact sexual. Astazi este 25 si inca nu mi-a venit menstruatia, de obicei imi venea in jur de 20. Nu stiu daca are legatura acea secretie dar ma ingrijoreaza. Am 16 ani. De asemenea in ultimele luni am luat vitamine, vitamina D, magneziu si ceva medicament pentru ficat, deoarece am sindromul Gilbert si mi-a fost recomandat pentru functia ficatului. Credeti ca ar putea fi ceva grav legat de ovare sau altceva? As vrea ceva sfaturi serioase, chiar ma ingrijoreaza aceasta intarziere. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Un sfat pertinent ti-l poate da doar un specialist. Cu toata nebunia asta, evident ca nu ai acces la unul; si atunci, pana trece starea de urgenta, e mai bine sa nu te mai gandesti la asta (daca nu cumva devine vreo urgenta), pentru ca oricum nu ai ce sa faci; gandindu-te si consumandu-te, iti faci mai mult rau. Deci pana vei avea acces la un doctor, eu zic sa te relaxezi, sa iti ocupi mintea cu altceva, cu lucruri placute.

| Alverto a răspuns:

Mergi la un doctor

| Bianca777 explică (pentru Alverto):

Nu cred ca i cel mai bun moment de a vizita un spital doar asa

| MpvRoxi a răspuns:

Poate fi o simpla răceală sau ai ovarele inflamate și de aceea sa ai scurgeri. Nu te panica se întâmplă

| Bianca777 explică (pentru MpvRoxi):

Ai patit si tu?

| MpvRoxi a răspuns (pentru Bianca777):

Da