| biutzaB a întrebat:

ma cam doare pielea capului si nu e prima oara cand ma doare. mi se ingrasa cam repede parul si probabil din aceasta cauza ma si doare pielea capului. ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AndraTpu a răspuns:

Mergi la un dermatolog. Poate ai vreo afectiune minora a scalpului.Sau acasa cand faci baie pe par maseaza-ti scalpul usor cu un balsam.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Ar trebui sa cauti niste tratamente pentru par si pielea capilara

| rutanklan a răspuns:

Si eu patesc asa, de obicei dupa ce port ceva pe cap mult timp si incepe sa traga firele de par. Dupa ce spal parul incepe sa isi revina. Si eu zic ca de la faptul ca se ingrasa parul.

| Diia94 a răspuns:

Pe mine mai mereu pentru ca il tin legat mai mult ....bn in special a 3 zi si stii cand ti-l faci coada si e mai sus ..gen palmier te doare si na...

| anonimus1112 a răspuns:

Du-te la dermatolog sau la o farmacie si explica-le problema ta. Ei vor sti ce-i mai bine pentru tine

| Mihaelah a răspuns:

Otetul, este unul dintre singurele produse care nu s au modificat cu timpul, nu are E uri, nu are coloranti...deci, poti incerca ca dupa ce te speli pe cap asa cum iti e obiceiul, cu nu conteaza ce sampon, si chiar fara balsam, sa ti masezi pielea capului cu otet(alb din alcool) chiar si firele de par poti sa le descurci cu acest otet...cantitatile - nu exagera cu dozele, ideea e sa nu se prelinga si sa ti intre in ochi, si pentru asta tii capul pe spate))dupa ce ti ai facut acest masaj astepti un timp de 10 min, dupa care te clatesti bine sau chiar te samponezi din nou, ca sa ti dispara orice idee ca ai putea mirosii a otet.Atat!
ideea e simpla, otetul curata pielea super bine, si firelor de par le da stralucire.de obicei metoda nu da gres dar cum e putin incomoda vis a vis de miros nu o utilizeaza mai nimeni...si apoi in farmacii poti sa gasesti produse bazate pe microalge, dar cum au iesit pe piata mare doar de cativa ani,,, banuiesc ca s super scumpe.
sa auzim numai de bine!
mihaela