| Anonymus52 a întrebat:

Ma doare mana, mai precis în palmă, cred ca in zona metacarpienei, între degetul mare si cel arătător pe o parte. Durerea este destul de mare la atingere. Dar in rest nu. Si durere se simte ca un fel de arsura.
Ar putea să fie fisurat sau nu e nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lazar_Ana_Maria_1981 a răspuns:

Poate fi solicitat nervul din acea parte, ti strans pixul in mana, marimea la mouse inadecvata sau ai folosit-o prea mult, se poate si de la sala sau altele. Trebuie sa faci o pauza sa poti evita solicitarea mainii si recomand masaje usoare. O sa dureze un pic pana se deplocheaza, sa ai rabdare!