| MarianRaduu a întrebat:

De aproximativ o saptamana degetul aratator de la mana dreapta a inceput sa ma doara, doar la atingere, in rest daca nu fac nimic cu el nu ma simt nici durere. Pot sa il misc, nu ma doare daca il misc, etc.

De cateva zile a inceput sa se umfle, si s-a facut mai rosu. De ieri in partea stanga a unghiei, jos a inceput sa se faca pielea un fel de verde/ alb / galben. Nici nu stiu cum sa explic.

Ce ar putea sa insemne si cum rezolv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Buzi213 a răspuns:

Infectie si se poate rezolva cu un doctor ce iti va face o incizie pentru a elimina puroiul, daca este ce spui tu. Daca nu, astepti ca iti va trece de la sine