| Seeezar14 a întrebat:

Ma dor ovarele tare de azi dimineata. Ce poate insemna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca te dor ovarele si atat!
Motivele pot fii diverse: o raceala la ovare/ infectie, pre-menstruatie, gaze in intestine, ovare polichistice, fibroame sau altceva.
Mergi al ginecologie daca esti atat de ingrijorata, sa ti se faca investigatii!

| Caro34 a răspuns:

Poate fi de la o raceala sau un semn ca in curand iti va veni ciclu. Daca ai posibilitatea, pune o compresa cu alcool sanitar pe burta apoi un prosop cald peste si stai in pat la caldura. Asta ar trebui sa iti aline durerea si sa te simti in cateva ore mult mai bine. Daca nu-ti trece, mergi la medic sa nu fie altceva. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că e o răceală...și cu vremea asta aiurea.
Sa nu mergi descălțată... Poți merge la farmacie pentru niste medicamente.