| Mia999 a întrebat:

De ce la menstruatie ma dor foarte tare ovarele? Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Esti racita, nu este normal sa doara.
Asa ca, nu ezita si fa un control ginecologic, ori cere sfatul medicului de familie.
O seara bunahappy

| Anonimuserr a răspuns:

Da, în timpul ovulației se întâmplă asta poți întâlni o durere acută. Apare la mijlocul ciclului menstrual. Și da este normal. Câți ani ai?
Dar poate fi și dismenoree sau chisturi ovariene ori endometrioză ori boală inflamatorie pelvină. Sunt multe cauze care cauzează dureri.
Totuși trebuie un consult de specialitate la medic.
În general sunt dureri ovariene în timpul menstruației.

| Mia999 explică (pentru Anonimuserr):

| Anonimuserr a răspuns (pentru Mia999):

Da, apar dureri la ovare și în timpul menstruației. poate ai răcit. În viitor dacă vei mai avea dureri dina cestea fă un consult. Pot fi oricum multe cauze ale durerilor, vezi că le-am enumerat mai sus.

| MrLucas a răspuns:

Da,prietena mea o patea frecvent.Totusi consulta si un doctor

| Angellover a răspuns:

Îți pot da un raspuns în funcție de răspunsul care mi-l dai tu la întrebarea : Câti ani ai?

| Angellover a răspuns:

Atunci este normal sa te doara ovalele! Pupici! Funda? Te roggggg