| passenger a întrebat:

Ma gandeam sa-mi fac tratament de albire dentara si m-am uitat pe FunDeal si un voucher costa 100-200 lei? Oare o sa-si bata joc la pretul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| Marialy a răspuns:

Buna! Eu am auzit ca daca iti albesti dintii nu mai bei cola, te speli pe dinti mereu cu aceeasi pasta, nici cafea nu mai ai voie sa bei, nici chipsuri, deci ar fi cam o "dieta". Vorba lui @diminutiv mai bine te speli de 2-3 ori pe dinti dar bine! nu de 10 ori timp de 1 min. Eu port aparat dentar si doctorul meu mi-a zis sa ma spal 5 minute deoarece atat dureaza un periaj foarte bine efectuat. Dar sa stii unii dinti pot fi galbeni sau un pic mai galbeni deoarece aceasta este culoarea lor naturala. Noapte buna!

| diminutiv a răspuns:

Iti zic eu cel mai ieftin tratament pentru albirea dintilor. In jur de 5-10 lei costa tratamentul. De ce ai nevoie: magazin mixt, bani, o pasta de dinti, periuta si multa vointa. Mod de utilizare: in fiecare dimineata/seara (inainte de culcare) se aplica pasta pe suprafata periutei si se freaca. Nu aia... dintii! Mult succes!

| Raizen1996 a răspuns:

Eu sincer nu iti recomand sa iti faci tratament de inalbire a dintilor cea mai buna alegere ar fi sa te speli in continuare in fiecare dimineata si seara inainte de culcare si o sa ti se albeasca singuri dar faci cum crezi tu desi acel tratament iti dauneaza dintilor...ma rog bafta