| Cristian-Vasile_Barlea_2000 a întrebat:

Mama mea este însărcinată în 6 luni și are dureri în burtă, o doare spatele și se îmbăta de cap...îmi poate spune cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroSafarii a răspuns:

Durerile provin de la fat, pentru ca este in continua dezvoltare, si cred ca deja are facute picioarele si mainile, si el da mereu in burta cu picioarele, asa fac toti bebelusii cand sunt in faza de embrion -> fat. Spatele cred ca o doare deoarece sta aplecata... Burta o apleaca, cine stie... Inbatatul asta de cap, este din lipsa vitaminelor, pentru ca toate acestea merg la bebelus, iar aceasta, mama ta, nu are destule proteine, vitamine etc. Cam astea ar fi problemele, sa se hraneasca cat mai mult, pentru ca are o pofta uimitoare, asa cu toate mamele cand sunt insarcinate, sa mance cat mai multe bunatati, daca vede de exemplu un mar, portocala, cirese sau ceva ce-i place, sa ii dati. Imi poti spune si cati ani are mama ta? Daca este tanara, 20 ani aprox. inseamna ca este slabita, sau nu stiu. Nu-i de nasu' meu. Multumesc anticipat! Funda?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat