| DianusIoana a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia cu 5 sau 6 zile; nu mi-am inceput viata sexuală; de obieci nu prea am menstra regulată mai intarzie câteva zile;.dar ma enervează ca mama m-a intrebat daca mi-a venit si i-am zis ca nu si vai s-a panicat.Dar anul trecut mi-a întarziat si aproape 2 luni! De ce nu imi vine regulat si de ce nu mi-a venit? Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| klau074 a răspuns:

Așa e la început, pana la 18 ani ți se tot reglează, iar daca nu ti ai inceput viața sexuală, mama ta nu are de ce sa se îngrijoreze happy

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Așa e la început, până se regularizează poate dura un an chiar mai mult