| angelinthedark a întrebat:

Am nevoie de ajutor, dau fundita... mi-am inceput viata sexuala de aproape 2 luni si mereu am facut sex neprotejat.Luna trecuta am avut menstruatie normala si ca cantiate si durata, totul ok, pe data de 5 mai si lunile trecute tot pe 5 mi-a venit.Dar...luna aceasta am calculat ca trebuia sa imi vina menstra in 4 ca luna e din 30 de zile, nu din 31, ca am avut regulat menstruatia de cateva luni, inainte nu o aveam, dar de vreo 3-4 luni am avut regulat, dar mi-a intarziat o zi, ieri trebuia sa vina si azi e in 5 si tot nu a venit, de durut ma dor sani, dar ameteli, greturi, balonari, nimic, doar ca imi fac griji si de acea am o durere de cap de numai pot, am sa imi fac luni un test de sarcina daca nu imi vine, dar voi ce credeti? Oare sunt insarcinata, sau poate sa imi intarzie din alte cauze?

Răspuns Câştigător
| alexa_4015 a răspuns:

Nu te speria pana nu sti ceva sigur. cel mai bine ar fi sa iti faci un test dar daca nu s-a terminat in tine nu e nimic.si mie mi-a fost frica la inceput si fac ff rar protejata stai linistita pana nu sti cev anul iti mai imagina lucruri din astea rele!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Luni e prea devreme pentru test de sarcina, mai asteapta. Il faci cel mai devreme pe 11 iunie (din prima urina de dimineata) sau pe 14 (din urina de peste zi).
O intarziere de o zi e prea mica ca sa te gandesti la sarcina, mai ales ca ai si sindrom premenstrual.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa te sperii, mai asteapta pana te dai cu capul de pereti ca nu esti in stare sa cumperi un prezervativ!

| fabiola a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat suporti consecintele!

| madagascar a răspuns:

Nu te mai stresa daca te dor sani trebuie sa-ti vina, metoda pe care ai mentionat-o in cealalta intrebare o folosesc si eu de 3 ani, am ceva alergi la pilule, si nu am ramas niciodata insarcinata, nu te speria

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai dc s ate stresezi toate pr mele au avut intarzieri din astea ciudate chiar si de 3 saptamana