| Doareu2804 a întrebat:

Mi-au aparut pete rosii pe corp, care ma mananca. Din cate stiu sunt alergica la laptele mai gras si imi mai aparaceste pete doar ca acum mi-au aparut si vanatai in jurul lor, si nu inteleg de ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă şti că eşti alergic/ă la lapte gras şi acum ai consumat aşa ceva, atunci este vorba de aceeaşi alergie ( ca în trecut ), dar acum este o formă mai gravă!

NU ar trebui să consumi lapte gras ori produse lactate cu conţinut ridicat de grăsimi!

Eventual, mergi şi la un control la medicul de familie care îţi va da trimitere la specialist ( dacă consideră necesar ).

Toate cele bune.

| Frewwd a răspuns:

Cancer de piele.

| Daly_Jessica_1997 a răspuns:

Te ai gandit poate ai varicela.

| edy142 a răspuns:

Pai du-te la doctor nu sta degeaba
eu cred ca asa e cel mai bine