| anonim_4396 a întrebat:

mi-au iesit niste basicute pe limba si ma ustura foarte rau imi dau cu glicerina boraxata dar ma ustura de imi vine sa ma dau cu capu de pereti, ce as putea face altceva? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Clateste-ti gura cu o solutie de bicarbonat de sodiu (1 lingurita rasa de bicarbonat la 1 pahar cu apa). Si vezi ca la farmacie se gaseste "Solutie contra aftelor". E mai buna pe durere decat glicerina boraxata, pentru ca contine si anestezina, care calmeaza durerea.

7 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Te ustura dar cu siguranta iti trece, trebuie sa-ti dai de mai multe ori pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma? pe unde umblati cu limbile? ia vedeti ca nu chiar totul e de mancare si de lins.mai tineti-va limbile si prin gura ca nu putrezesc.de aia va inbolnaviti.mai spalati-va pe dinti, gingii, limba.macar de doua ori pe luna.bafta.

| TooNight a răspuns:

Sa ti le spargi cu acea glicerina si numai ai problemehappy

| H0lz a răspuns:

@Dimboleasca. sunt baiat, deci nu pot face **** cum faci tu happy M-a spal pe dinti, fata de tinehappy.

| H0lz a răspuns:

Mi-a dat unu de la farmacie o solutie si ii zic : ustura sau ceva? el nu nu cum sa usture... E cand mi-am dat pe limba simteam ca mor pur si simplu, dar mi-a topit toate basicutele in 2 secunde. acum mai am pe partea de jos aia sensibila si imi e frica sa dau

| Lily94 a răspuns:

Cel mai natural remediu pentru o infectie fungica este sucul de grepfrut. Fa un bedijonaj bucal cu suc din grepfrut si eventul pune in el si 3 picaturi de tinctura de usturoi si in cateva zile cu siguranta ii va trece sau daca nu merge(ceea ce nu prea cred), incearca cu Biotics.

Sper ca te-am ajutat!

| Zalana_Florina_1994 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu in acest moment. Nu e prima data cand mi se intampla, stiu ca e dureros dar vor trece in cateva zile. Durerea e putin insuportabila dar iti va trece.