| Bbytha a întrebat:

ofer fundița celui care raspunde.Eu am o alunita mare iesita c.am afara stil neg si in urma cu cateva luni, cand m.am ras am dat fara sa vreau peste ea(acolo de jos) si a inceput sa curga sange neincetat si ceva maro straight face, atunci imi amorti.se toata mana ...si de doua zile ma doare pe langa, indiferent daca ating locu ' sau nu ...va rog ajutati-ma urgent... fara spuse de genu "du.te la doctor". ce mi s.ar putea intampla? URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sorin_Cristea_1971 a răspuns:

Deci chiar daca ai zis sa nu zicem, acum serios este o problema grava. Trebuie sa te duci la un doctor si dupa asta ca sa eviti sa se mai intaple du-te si fa-ti o operatie cu raze x
nu e dureros si o sa se retraga dar mai intai du-te la docto nu evita asta altfel
iti faci rau singur.Cea mai buna idee este sa te duci la cineva care lucreaza cu medicina alternativa la probleme de genul e mai bun decat medicina normala

2 răspunsuri:
| MirelaNicoleta a răspuns:

Buna,
Iti dai seama ca situatiile acestea nu sunt asa frecvente la tot omu ca sa iti spunem din experienta noastra. La doctor trebuie sa mergi ca sa nu declansezi alta problema alunitei. Incearca sa iti opresti tu sangele ( betadina, compresa sterila si infasurat bine) si mergi maine la o camera de garda. Nu este o tragedie stai lini dar pentru linistea ta sufleteasca...
Multa sanatate!

| Alicia98 a răspuns:

SERIOS! Du-te la doctor, e grav! Nu mai astepta, chiar daca nu te incurajeaza, ce-ai facut poate fi fatal pentru viata ta. Deci. BAFTA!