| Niku3 a întrebat:

operatia de cataracta se plateste sau este decontata de CJAS?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GokuSan a răspuns:

Daca esti asigurat la sanatate deconteaza casa de asigurari de care apartii!

| Niku3 explică:

Stiu ca acum cativa ani se deconta 100%(prin anii 2000), dar acum, am auzit ca doar o treime se poate deconta, daca a facut sau cunoasteti pe cineva care a facut aceasta operatie mai recent, ma intereseaza daca a platit si cat?( ma refer doar la spital de stat)