| Violetta69 a întrebat:

Pana acum nu am fost constienta de cat de grasa sunt si saptamana viitoare am banchetul si as vrea sa ma retrag macar la fata. Am 1, 55 si 60 de kg. Credeti ca daca o sa mananc doar o data pe zi(si putin) pana vineri, o sa par mai supla? Cine a incercat metoda asta, de a se tine nemancat timp de cateva zile, cat a reusit sa slabeasca? De fapt, cu cat a reusit sa "pacaleasca" cantarul? Ca sunt constienta ca daca cineva mananca putin si apoi revine la alimentatia trecuta, se ingrasa iar, dar eu as vrea ca dupa banchet sa incep un regim primit de la spital. Dar pana atunci, credeti ca as putea face ceva, sa fiu mai slaba pana la banchet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Foarte "bună metoda" ta : în acest mod, în loc să ajungi la banchet, vei ajunge la SPITAL sad

Mă tot gândesc ce ai în căpşor...

Ar TREBUI să-ţi dai seama că e mai bine să fi sănătoasă şi să mergi la banchet aşa cum eşti ( decât să zaci pe un pat de spital, cu perfuzii )!

NU te sfătuiesc să încerci să te înfometezi!

Toate cele bune.

| AdaRuxAndRA a răspuns:

Nu vei putea slabi intr-un timp asa de scurt, dar ca sa te scoti poti alege o rochie neagra lunga care sa te avantajeze. Eu una, cred ca arati foarte bine si decat slabanoaga fara forme mai bine plinuta!

| Ardelean_Liana_1976 a răspuns:

Eu zic sa nu incerci medoda pe care ai scris-o tu, deoarece te poti deshidrata, poate Doamne fereste, sa ajungi la spital si din acele tratamente te-ai ingrasa mai tare! Iti recomand multa miscare si fructe si legume la greu, succes!
Funda?