| skriil a întrebat:

Buna fetelor! Mi-am propus sa ma ingras cateva kg, pana la vara,sau pana la banchet. Insa,nu vreau sa atarne grasimea pe picioare, asa ca fac si exercitii de pilates in fiecare zi, insa mananc si foarte mult. Cum ar fi, cate 2 sendvisuri de jumate de paine cu margarina pentru ca ingrasa, cartofi prajiti cu salate des, oua, mancare grasa, multa paine, dulce, si mananc si foarte tarziu, dupa ora 7, mananc odata..si apoi inca odata inainte sa dorm. Credeti ca o sa dea rezultate, pilatesul si dieta de ingrasare? Eu as vrea sa ma ingras frumos mai mult in zonele coapselor si ale gambelor pentru care fac multe exercitii. kiss Astept o parere

5 răspunsuri:
| Deny14 a răspuns:

Depinde si de metabolismul tau si in ce loc te ingrasi

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E zic sa nu mananci nimic gras entru ca vei avea de suferit! Uite ce iti propun! Pe mine m-a ajutat mult ca sa ma ingras!
Http://www.slabsaugras.ro/cum-sa-ma-ingras--art-2616.html
O sa te ajute multtt! Eu am descoperit mai demult site-ul acesta si chiar m-a ajutat!
Carne de curca – calorii: 179 – proteine: 24.5
Carne de miel – calorii: 260 – proteine: 18
Carne de porc grasa - calorii: 340 – proteine: 15
Carne de porc slaba – calorii: 142 – proteine: 20.4
Carne de pui – calorii: 142 – proteine: 21
Carne de vaca grasa – calorii: 277 – proteine: 12
Carne de vaca slaba – calorii: 104 – proteine: 20.4
Crap – calorii: 104 – proteine: 18.9
Ficat de porc – calorii: 146.2 – proteine: 19
Heringi in sos tomat – calorii: 170 – proteine: 16.2
Heringi – calorii: 167 – proteine: 18
Heringi in ulei – calorii: 325 – proteine: 13.7
Icre crap – calorii: 192 – proteine: 19.5
Macrou in sos tomat – calorii: 164 – proteine: 14.5
Macrou in ulei – calorii: 259 – proteine: 16.2
Parizer – calorii: 290 – din care proteine: 10.2
Pate de ficat – calorii: 261 – proteine: 19.6
Salam de vara – calorii: 519 – proteine: 20
Stavrid – calorii: 114 – proteine: 21
Stavrid in sos tomat – calorii: 125 – proteine: 15.5
Carne de oaie – calorii: 181 – proteine: 17

Www.slabsaugras.ro/cum-sa-ma-ingras--art-2616.html sau www.csid.ro/dieta/ajutor-vreau-sa-ma-ingras-4558423 te vor mai ajuta! Sa nu exagerezi cu mancarea! Mananca timp de o saptamana in fiecare dimineata carne, oua, lapte si 4 felii de paine, la amiaza mananca un ou sau o supa, iar seara mannaca putin iaurt/lapte si poate si putina carne, dar foarte putina si o sa vezi ca ntr-o luna te ingrasi cam 3-4 kg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te mai poate ajuta si :http://calorii.oneden.com/
Iti cauti alimentele cu caloriiile respective si gasesti orice!

| Elyyyyy a răspuns:

Nu este deloc bine ceea ce mananci. Deoarece de exemplu cartofii prajiti ataca stomacul si te vei imbolnavii. Este bine sa mananci sanatos. Si inca ceva nu e bine sa mananci inainte de culcare. Incearca sa mananci cu 5 ore inainte sa te culci. Ingrasate sanatoswinking.