| Florentina894 a întrebat:

Buna TPU
Puteti sa mj explice cineva cum se calculeaza un deficit caloric si cum pot slabi cu acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Organismul consuma energie pentru a exista, de exemplu eu la 1, 60 si 64 de kg as avea nevoie de 1300 de calori, pentru ca sa slabesc trebuie sa
-reduc din calori
-consum mai multa energie mers pe jos, munca de casa, alergare
tu fiind fata ai consuma vreo 1000 de calori la greutatea si inaltimea mea
la fel ca mine trebuie sa reduci calorile
-sa consumi energie mai multe
ce am facut eu?
am facut defcit caloric si de 1000 de calori pe zi, mergeam pe jos 2, 3 ore zilnic,am renuntat la dulciuri,cola mam axat pe peste, carne, fructe, legume, multa apa
recomand cu mult drag doua mese principale la zi intre un fruct
dimineata la ora 08 -manc un hamburger cu 3 ron de la kaufland si 2 feli de paine
ora 13-o mancare calda
seara -ovaz cu lapte =undeva la 200 de calori

| KR0NSTADT a răspuns (pentru RAY):

În loc să raportezi postarea, te apuci să dai indicații la temă?
Sunt sigur că îți aduci aminte de părerea mea, despre felul în care acționezi pe site. Am aceeași părere.

| RAY a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Ce tema? daca vrea sa slabeasca

| KR0NSTADT a răspuns (pentru RAY):

Dacă vrea să slăbească să întrebe la categoria potrivită. Vrei să îți desenez regulamentul TPU?
Oricum, la modul dezastruos în care te exprimi în scris, nu cred că trebuie să am mari așteptări de la tine.

| RAY a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Omule TPU este o comunitate de ajutor reciproc,tu cauti cearta,deja ai facut atac la persoana,e pacat ca ai steagul ala,categoria asta inseamna intrebari pentru admin sau cei care pot ajuta,poate a gresit categoria trebuia pusa la sanatate, dar nu e nici o tema sunt sute de intrebari pe TPU ca intrebarea aia, iar explicatia mea nu este o explicatie stiintifica, ea nu explica chimia, biologia desi nu este o tema, e doar un raspuns simplu care il stim multi
https://www.tpu.ro/cauta/intrebari/?keyword=deficit%20caloric

| KR0NSTADT a răspuns (pentru RAY):

Ray, tu rămâi în lumea ta. Deja aberezi cu atacuri la persoană.
Tu, ar trebui să ai ban pe orice forum, pe orice site de socializare.
Ești toxic.
Din păcate, din cauza unei plăceri perverse pentru prostie și incultura, adminul îți permite accesul pe site.

| RAY a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Ce argument,ti am spus pacat ca ai acel steag,ce prostie,incultura promovez eu? teoria evolutiei,big bang,si deschiderea minti spre stiinta,ratiune si iluminarea lor,tu ai multe frustrari in tine, o negativitate mare, multi ca tine au venit la mine si ti au schimbat viata, ma stiu ei, ura aia nu ajuta la nimic, practic iti reflecti frustarile si ura fata de toti