| DeCeMaiContează a întrebat:

Revin cu alta intrebare! Scutirile scolare in cat timp trebuie duse la cabinetul scolar ca sa se vizeze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te referi la certificatele medicale pentru motivarea absentelor aceste trebuie prezentate dirigintelui in termen de maximum 7 zile de la inapoierea la cursuri, deci tot in acest termen trebuie prezentate si la cabinetul medical scolar.
Daca te referi la scutiri pentru sport acestea trebuie prezentate imediat dupa ce au fost obtinute.

| edy141 a răspuns:

Scutirile medicale sunt valabile in luna in care ai patit ceva, iar termenul limita e sfarsitul lunii.