| ShowTim3 a întrebat:

Asa, daca am o scutire, pe data de 15-18 sa zicem, si eu tai 18 ala si pun 19 mai este valida scutirea? adica sa imi prelungesc eu singur aia, si sa ii zic la diriga ca eu am pus acolo pentru ca mi-a fost rau, ca sa nu ma mai duc la doctor?
PS:Scutirea trebuie vizata de medicul de la cabinetul scoli, va fi o problema? stiu ca am avut odata problema asta si m-am dus la doctor si asa a facut (cand eram la scoala unde nu trebuia sa ma duc la cabinet sa imi vizeze scutirea )

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu zic sa nu faci de astea. daca o sa fii prins o sa o incurci urat

| fabiola a răspuns:

Orice modificare in acte se pedepseste! Vorbeste mai bine cu diriginta si poate iti motiveaza dansa absentele din acea data!

| ShowTim3 explică:

Pai ii zic ca am modificat ca mi-a fost rau dc sa o incurc?

| Mickulash a răspuns (pentru ShowTim3):

Poti rezolva simplu. Te duci la medic si ii spui ca iti este rau si poate iti prelungeste dansul/a. Nu este nevoie sa iti risti pielea doar pentru o zi. Nu cred ca se merita. (parerea mea)

| bunica18 a răspuns:

Se numeste fals in acte-winking daca incepi de pe acum o sa ai prea mult curaj sa continuii in aceeasi directie si mai tirziu.

| yldiiii a răspuns:

E posibil sa nu iti mai motiveze nici zilele pe care chiar le aveai daca faci vreo chestie de-astea. pe niciun fel de act nu trebuie sa existe, ingeneral, stersaturi sau madificari.