| anonim_4396 a întrebat:

Scuzați categoria! Atunci când am acea secreție alb gălbuie uneori este însoțită de mâncărimi și usturimi. Nu are miros greu sau insuportabil, iar culoarea este un galben deschis. Am vreo infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| crud a răspuns:

MERGI LA MEDIC! E rau ca ai mancarime si usturime. Sa nu iti fie teama de medic pentru ca de asta are meseria asta, ca sa te vindece. Nu lua medicamente dupa sfaturile oricui.

| Anonimaaaaa5781 a răspuns (pentru crud):

Mulțumesc! Eu știu ca e rău dacă are și o culoare spre maro și miros greu, plus ce am specificat mai sus și de aia am intrebat. Ma gândeam prima oara ca e de la absorbantele zilnice, asa ca inainte am făcut o pauza de la ele și nu mai aveam nici o problema, apoi le-am folosit iar și e aceeași problema, doar ca seara nu folosesc și se mai întâmplă faza cu mâncărimile.

| crud a răspuns (pentru Anonimaaaaa5781):

Daca nu te ustura cand urinezi, e inca bine. Daca ai observat ca tampoanele zilnice iti creaza probleme, foloseste alta marca, pentru ca este posibil sa contina o substanta la care ai sensibilitate si care isi poate prelungi efectul si peste noapte.