| Skynox a întrebat:

Scuzati categoria.
Este vorba despre mama mea, decateva zile, cred ca de peste o saptaman, 2-3 gen nu stiu exact. Ii este incontinuu "rau", in ce sens? Adica mai mereu vomita, o iau durerile de cap, sta foarte mult in pat si o ia ameteala. E mai simte si foarte slabita. Tin sa precizez ca inainte a baut mult, mult apa cu lamaie. 'pentru slabit' si nu prea manca. Aproape deloc. Putin. Si poate are legatura, habar n-am. Oricum cand cica isi revine, cand se simte de abia se misca din pat. Cedeaza repede. O sulutie? Da, se va duce sa faca niste analize. Am tras de ea. Tin sa preciez ca este fumatoare, nu fumeaza chiar un pachet pe zi, dar la 2 zile da si nu vrea sa se lase. I-am spus ca daca mai fumeaza. Nah. Ma rog, o sa se duca sa ceara trimitere sa faca analie la sange impreuna cu toata famila. Dar mi-e frica sa stiu ca cedeaza repede si la munca sambata seara va fi singura de tura. Ma rog alta poveste. Ideea care e? Poate exista vreo problema grava? Sau ceva rau? O sa faca cat de curand analizele alea la sange. Scuzati greselile gramaticale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Poate fi și din vina „dietei", să încerce să mănânce mai sănătos și să se pună pe picioare. Da, să meargă la medic!

1 răspuns:
| mont a răspuns:

Poate fi si grav, simte ceva palpitatii la inima sau ca nu are aer? Se stie cu vreo boala? Simptomele din intrebare sunt singurele? Eu zic sa luati repede legatura cu un medic, nu te putem ajuta aici.