| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog frumos niste cure de slabire si detoxifiere eficiente, pe care le-ati incercat. Nu vreau cpoy-paste!
P.s si exercitii fizice.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| roxana1 a răspuns:

Ai putea incerca cura de slabire a nicoletei luciu; Dieta Nicoletei Luciu:
Ingrediente:
300 g de legume
100 g de carne slaba de pui
7 mere
2 batoane nutritive cu fibre

Compotul de merese prepara astfel: in 2 litri de apa, se pun 7 mere taiate cubulete sau felii. Compozitia se fierbe, pina cind merele se înmoaie putin. Aceasta cantitate de compot trebuie bauta de-a lungul zilei. ATENTIE NU SE PUNE ZAHAR SAU INDULCITOR

Supa de pui:.se face din ciocanele de pui sau pulpe superioare, fara piele,(eu folosesc pulpe de curcan deoarece carnea de curcan nu contine colesterol) la care se adauga telina, ardei, gogosar, morcovi. fara - cartofi, orez sau fidea,. Supa se poate consuma calda sau rece.Bine ar fi sa nu puneti sare ci sa condimentati cu piper.

REGIMUL DETALIAT:
Dimineata, pe stomacul gol, se bea o cana mare de compot de mere.

Dupa doua ore, daca îti este foame, bea inca 300 ml de compot de mere.

La prinz, se maninca o portie de supa de pui, in care sa fie si o bucata de carne.

In cursul dupa amiezei si seara, se consuma, de asemenea, supa de pui.

De-a lungul zilei, beti si compotul ramas.

Ora ultimei mese nu conteaza! Dar nu uita niciodata ca cina trebuie sa o iei cu 3 ore inainte de a merge la culcare!

In fiecare zi, trebuie sa maninci si 2 batoane nutritive cu fibre.
PIINEA SI DULCIURILE SINT INTERZISE! mie imi prieste acest regim. am reusit in 3 saptamani sa dau jos 6 kg, bineinteles si putin sport. eu am bicicleta ergonomica.
Cine doreste sa urmeze aceasta dieta ii doresc mult succes

Nicoleta Luciu, dupa ce a nascut, a slabit 3o kg in 45 de zile si bineinteles cu mult sport.