| Deniseee a întrebat:

stie cineva daca se mai fabrica Regenon? Si daca da, de unde as putea face rost.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Deniseee explică (pentru bursuc001):

Chestia e ca am fost la medic, si mi-a spus ca nu se mai gasesc. Stii cumva unde as mai putea gasi? Si plus ca trebuie sa o reteta doar de la medicul diabetolog si nutritionist...

| bursuc001 a răspuns (pentru Deniseee):

Le găseşti la una din farmaciile indicate la link-urile anterioare ( toate aveau pe stoc )!

Evident, ai NEVOIE de Reţetă/Prescripţie medicală!

O seară/noapte frumoasă.

| Deniseee explică (pentru bursuc001):

Crede-ma, eu sunt din Iasi, le-am cautat, am vorbit cu o prietena farmacista care a zis ca se aduc doar pe comanda ca nu exista in farmacii si la fel mi-au spus si medicii. Si pe comanda ti le aduci doar cu reteta de la specialist ori nutritionist ori diabetolog sau endocrinolog, mie diabetologul mi-a spus ca nu se mai fabrica regenon si ca sa iau xenical. Oricum nu cred ca voi mai gasi asa ceva.

| bursuc001 a răspuns (pentru Deniseee):

Eu NU ştiu dacă pricepi ce scrie acolo sau dacă ai accesat link-urile respective :(
Într-adevăr, NU am fost la respectivele farmacii, dar, NU au nici un interes să mintă!

Găseşti şi la Sensiblu ( care e o farmacie SERIOASĂ ) :

"REGENON 25MG *60CPS TEMMLER PH
Este disponibil in urmatoarele farmacii:
* Iasi, Pta Unirii, Str. Cuza Voda nr. 1A, tel. 232219848
* Iasi, Tatarasi, Str. Vasile Lupu nr. 83, tel. 232233133
* Iasi, Tudor, B-dul Tudor Vladimirescu, Camin T17, Tronson IV, Parter tel. 232237257" - SURSA :
http://www.sensiblu.com/......59040.html

Deci, ACUM sunt 3 farmacii care au pe STOC acest medicament :)

Mai mult de atât NU pot face din Cluj-Napoca;)

O seară/noapte frumoasă.

| cristimihailov a răspuns:

Pentru slabit? happy