| borceaandra a întrebat:

Sunt noua pe aici si as avea si eu o intrebare, in special pentru mamici sau gravidute; sunt insarcinata in 4 luni si acum cateva zile am avut o infectia urinara si am luat un plic de Monuril dat de ginecolog ( din pacate nu stau in Romania, dar Monural care se gaseste cred ca este echivalentul) si acum mi-e teama sa nu faca vreun rau bebelusului. Un plic nu cred ca ar putea afecta, avand in vedere ca trebuia sa "ma tratez" ca sa nu dau in alte complicatii. Cele care ati fost gravide si ati luat medicamente pe timpul sarcinii a fost vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| karsivan a răspuns:

Se poate administra si in sarcina la nevoie mare si sub supraveghere medicala, si un plic nu afecteaza sarcina.