| anonim_4396 a întrebat:

Tata are deviatie de sept. A mai facut o operatie acum 9 ani, iar acum are din nou.Nasul este foarte "strambat" spre partea dreapta a fetei. Ii curge foarte des sange din nas, nu poate respira, etc. S-a interesat la o clinica privata aici(in Olanda) si il costa cam 1000-1500 euro plus alte cheltuilei. El nu ar mai face-o deoarece doare.Deviatia de sept se mai poate face inca odata daca operatia v-a iesi asa cum trebuie? Ii e destul de frica din aceasta cauza. Puteti recomanda un spital foarte bun din Europa unde sa isi poata face operatia in maxima siguranta si fara sa mai existe riscuri? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MaryaC a răspuns:

Ma sperii...Si eu am deviatie de sept in urma unui accident.intr`adevar nu pot respira foarte bine pe nas dar nu am probleme sa`mi curga sange des sau altceva, nu sunt majora si nu imi pot face o operatie ink...dar acum, ma sperie gandul astastraight face