| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am venit din strainatate! Am dintii galbeni ...carii putine ...si mai am 2 dinti din fata strambi si inca 2 de jos.Credeti ca e bine sa imi imbrac toata gura? Si apoi sa-mi pun un aparat dentar?
Ce sa fac?
Sunt aparate dentare mai performante ca sa-ti indreptre dinti intr-un timp mai scurt? Nu conteaza banii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SEMIHA a răspuns:

Bună! Dacă dorești să optezi pentru aparat dentar, ceea ce îți și recomand dacă spui că ai câțiva dinți strâmbi, medicul stomatolog îți va rezolva înainte cariile, îți recomand și o igienizare cu 2-3 zile tot înainte. Nu toți stomatologii îți vor spune această opțiune, însă este bine de făcut.

Depinde de dinții tăi, care e probema lor. Stomatologul o să îți analizeze dantura și îți va spune cât timp trebuie să porți aparatul dentar, de cât timp este nevoie.

Nu contează cât timp trebuie pentru asta, eu zic să îl porți cu mândrie, pentru că rezultatele sunt efectiv, de vis!

Și eu am purtat aparat dentar 2 ani, nu mi-a plăcut ideea la început dar m-am obișnuit rapid și la final îmi părea rău că trebuie să renunț la el. Rezultatele au fost minunate și nu regret nici o secundă.

1 răspuns:
| Anonim53220 a răspuns:

Nu ii imbraca, daca nu sunt foarte foarte galbeni foloseste benzi de albire, daca nu mergi la cabinet si albeste-i acolo, pui plombe si porti aparat dentar...cred ca toate sunt la fel, oricum o sa ai dureri mari la inceput, apai daca aveai unul mai puternic ca te urcai pe pereti de durere...