| Ry0010 a întrebat:

Trebuia sa imi vina menstruatia in 16 septembrie si nu a venit nici azi. De ce? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

1. Dacă ai fost activa sexual, e posibil, dar nu e sigur, să fii gravidă. Tu știi mai bine. Un test de sarcina costa 1.5 lei, însă deocamdată e devreme să-l folosești.
2. Dacă a) ai mai puțin de doi ani de când îți vine ciclul, b) ai fost stresata în ultimă perioada c) ai pierdut sânge recent, e foarte posibil să îți fie întârziată. Va veni ea.

1 răspuns:
| Ry0010 explică:

Am uitat da mentionez faptul ca aveam menstrautie regulata. Nu mi s-a mai intamplat sa imi intarzie atat de mult. Nu am avut niciun act sexual.