| Anonimaaaxgar a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu o problemă! Cred că am o fisură anală. Deci,de fiecare data când fac kk sunt constipata și am dureri și uneori,inclusiv azi, sângerări. M-am uitat in oglindă și am observat că am un fel de "umflătură" la anus. Nu știu cum să o descriu,ca un fel de bucata mica de carne, care nu prezintă răni, practic doar o umflatura. Întrebarile sunt: cât de gravă e situația? pentru că am citit pe internet și mi-e frică 2. Ce e cu bucățica aia de carne de acolo?
3. Cum scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt hemoroizi.
Se vindecă cu tratament medical.

| gabicoo a răspuns:

Sunt hemoroizi!
1- mergi la un medic proctolog.
2- cumpără de la farmacie supozitoare Ultraproct sau dacă nu găsești - ProctoGlyvenol. Supozitoarele trebuie folosite în paralel cu o cremă tot de la ProctoGlyvenol.

| alina2k18 a răspuns:

Hemoroizi. Du-te la doctor, daca tratezi din timp nu ajungi la operatie.

| NoriAl a răspuns:

Nu ai fisura, ci ai hemoroizi. Asta e bucatica aia de carne. Se opereaza si scapi.
Ai grija sa nu te mai constipi pe viitor. Mergi la medic, nu neglija.

| HenryPericol a răspuns:

Ori faci operație ori de duci la control( e jenant dar decât sa ajungi mai rau mai bine asa) și dacă ai noroc scapi și Îți dă o crema.
Va trebui sa te speli mereu după ce faci la wc și sa te dai cu crema pe care ti-o va da. Dar chiar dacă e jenant du-te la control.