| alexa_1346 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati, am o problema. Deci eu am 15 ani,am inaltimea 1, 63 si 57 de kg, si as dori sa slabesc putin, adica putin mai mult, sa ajung pe la 51-52 de kg, si nu stiu cum sa fac asta. De aceea m-am gandit ca voi puteti sa ma ajutati ccu niste sfaturi, ceva exercitii, orice. Adica infara de medicamente sau ceva de genu. V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta, Multumesc tuturor celor care isi vor da cu parerea! Si dau fundita, si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu trebuie să dai jos mult.Cu o dietă sănătoasă şi mişcare scapi uşor.

| wintermee11 a răspuns:

Mersul pe jos, cel putin 30 min in fiecare dimineata, ma refer la un mers putin mai alert si nu o plimbare... abdomenele te mai pot ajuta si tot ce tine de miscare fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 1,63 ar trebui să ai cam 53 de kg.
Învaţă să mănânci draga mea!
Nu te baza pe nu ştiu ce "diete minune",că nu ţine deloc,ascultă-mă!
Evită grăsimile,dulciurile în cantitate foarte mare,înlocuieşte dulciurile cu fructe şi legume proaspete,miere,evită pe cât posibil alimentele preparate industrial,nu fast-food,mâncare gătită acasă.
Şi MULTĂ MIŞCARE!
Nu faci nimic fără mişcare,aleargă, fă curăţenie, mers pe jos, orice numai să te mişti, evită sedentarismul!
Te pup!

| Rony23 a răspuns:

Ajut-o pe mama ta sa dea cu aspiratorul, sa stearga geamurile, astea, si sa vezi ca impusti 2 iepuri dintr-un foc: mama fericita iar tu slabita

| KitKat15 a răspuns:

Nu esti singura care are probleme de greutate. Sfatul meu ar fi sa reduci din mese, sa nu mai mananci grasimi si dulciuri multe, ci mai multe fructe. happy Pe scurt : tine o dieta pe baza de fructe. Du-te la o sala de fitness, unde instructorul iti poate spune mai mult despre cateva exercitii care te pot ajuta. Succes :*

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| Yo98 a răspuns:

Miscare multa, alergat, bicicleta primavara, vara.Ai grija cu mesele fara dulciuri si fara grasimi, chipsuri, snacksuri si alte d-astea. Poti sa mai ajuti pe acasa daca stai la tara.