| Pitic a întrebat:

Vreau sa slabesc. Ajutati-ma cu sfaturi, diete, exercitii.
As dori sa slabesc 2, 3 kg maxim, as vrea mai mult sa fiu mai tonifiata.
Vreau sa stiu cum reusiti voi sa fiti in forma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca sa slabesti frumos trebuie sa faci multa miscare. Acorda-ti cat stai acasa macar 20 minute sportului. Cauta pe Youtube exercitii cardio si fa-i cate un set in fiecare zi. Iti poti pune un serial, desene ceva la tv sau pe cealalta jumatate a ecranului sau muzica antrenanta ca sa te mai antreneze. Bea multa apa, evita pe cat posibil prajeliile si dulciurile.

| Kenya a răspuns:

Mananc sanatos, beau multa apa si fac un sport care ma intretine.

| Irinamujoperufe a răspuns:

Eu zic sa te apuci de sport, te-ar ajuta foarte mult. alearga, in special seara, iar o alta modalitate sunt programele de aerobic de pe youtube care te pot ajuta. succeswinking