| MihaRalu a întrebat:

Vreau sa ma ingras intr-un timp cat mai rapid, ce ar trebui sa mananc? As vrea sa ma ingras la picioare cel mai mult, deoarece sunt cracanata si ma gandeam ca poate imi acopera grasimea. Multumesc anticipat, rog seriozitate, cel mai bun raspuns FUNDITA!:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Sper să-ţi fie de folos acest site:
http://www.dietetik.ro/diete/diete-pentru-ingrasare

5 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyoff off! Unele nu stiu cum sa slabeasca iar tu vrei sa te ingrasi?laughingAr trebui sa fii mandra ca esti slaba si nu obeza ca altii:-J Vezi tu, cauza principala a slabitului nu este neaparat consumul redus de mancare; unele persoane mananca foarte mult si tot sunt ingrozitor de slabe pentru ca probabil au prea multe greutati pe suflet, au nenorociri mari pe capul lor sau pentru ca pur si simplu organismul lor este slab si se imbolnavesc foarte usor.De asemenea, ca sa ai un corp cu proportii normale(nici prea gras, nici prea slab)este bine sa ai o viata cat se poate de sanatoasa, sa ai multe vitamine in corp.Ce inseamna asta? Ca trebuie sa mananci multe fructe, multe legume trebuie sa petreci mult timp in aer liber(nu sa stai inchisa numai in casa ca o sardina)Si trebuie sa te bucuri de viata, sa zambesti de fiecare data cand ai ocazia, sa petreci timpul alaturi de prietenii tai simtindu-te bine(cu alte cuvinte sa-ti traiesti viata la MAXIM) Poti ruga seara pe cineva sa te maseze in jurul gatului(mai jos de ceafa)acolo se aduna sarurile de "stres" din timpul zilei.Cand te relaxezi astfel, alungi toate grijile si te simti bine in pielea ta.
Asadar, ingrasatul nu presupune bagatul mancarii in stomac cu disperare(canibalismlaughingcum imi place mie sa spun)ci pur si simplu trebuie sa pui pe primul loc echilibrul vietii tale(mancatul, timpul liber, eliminarea stresului)
Bafta!tonguehappy

| CandyღDulceata a răspuns:

Buna :*! ca sa te ingrasi ti as recomanda mancare de fast food (stiu ca nu e sanatoasa fiindca ingrase ) dar daca chiar vrei sa pui ceva pe tine eu spun fast food si multa paine happy

| DanScutaru a răspuns:

Pai poti face exercitii pentru muschii picioarelor si atunci la sigur vor fi mai mari, dar nu si grase... Succeswinking

| eVobb a răspuns:

Cred ca trebuie sa bei 3 in 1, asa s-a ingrasat si mama mea la picioare.

| cryssya a răspuns:

Buna MihaRalu,
ce e cel mai important este sa pui masa musculara. Riscul la mancatul suplimentar este sa depui grasime, si pe langa faptul ca prima zona afectata va fi cea a organelor interne - ficat, vase de sange, inima etc si vor duce la alte boli ulterioare - poti depune grasimea in zone total diferite de cea a picioarelor, acolo unde iti doresti.
Ai nevoie de un program personalizat si sa dezvolti masa musculara uniform si armonios.
Imi zici daca ai nevoie de evaluare si sunt sigura ca com gasi impreuna solutia cea mai potrivita.

Seara frumoasa!