| mirumada99 a întrebat:

Vreau sa stiu beneficiile ciocolatei.Nu al ciocolatei amarui sau albe,ci a ciocolatei din comert (Poiana, Milka etc.). Cine ma lamureste si nu da copy paste de pe google ia funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MoruAndrei a răspuns:

Acele ciocolăţi nu sunt sănătoase, cele mai sănătoase sunt cele amărui, ciocolata neagră şi aşa mai departe. Ajută la inimă, la presiunea arterială, îmbunătăţeşte vederea, ajută la dezvoltarea creierului, este un bun antidepresiv natural etc.

1 răspuns:
| Chupulix a răspuns:

Am auzit ca ciocolata mareste IQ-ul, dar nu-ti imagina ca daca te indopi azi cu ciocolata maine te vei trezi un pui de geniu. Pe langa asta, ofera si energie si pofta de activitati de care inainte nu aveai chef. Este si afrodisiaca. In rest, numai de rele despre ea. laughing