| Yasemyn a întrebat:

happy Deci, situatia sta cam asa,ma confrunt iarasi cu o cadere de par sad
Nu stiu ce sa mai folosesc straight face (nu vreau produse din comert)
Data trecuta cand am mai avut aceasta problema am mers la cineva si mi-a recomandat o masca de par cu avocado si nu mai stiu ce happy dar masca asta de par nu mai "functioneaza" probalil pentru ca mi s-a cam obisnuit parul cu ea laughing

Acum vreau sa va intreb, este cineva pe aici care stie ce as putea folosi?

P.S. Nu vreau produse din comert sau copy/paste de pe google laughing pot cauta si singura acolo laughing Vreau ceva ce a-ti folosit voi si da rezultate!

Multumesc kiss Dau Fundita love struck

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu folosesc gaz/masca de galbenus cu ulei masline si vitamina A/ si spalaturi la cap cu frunza de nuc/pelin/urzica.
Avand parul foarte lung, m-am confruntat cu diferite probleme, se incurca/cadea foarte mult.
Am aruncat cu bani in vant la farmacii, fiecare imi recomanda altceva si ce era mai scump..asa ca, am trecut pe leacuri babesti de care sunt multumita si nici nu costa o avere.
O seara bunahappy

| Yasemyn explică (pentru caramela):

Multumesc,la fel am si eu probleme cu incalcirea si caderea! Si tot asa am pierdut multi bani pe produsele din comert care nu dau nici un rezultat!
Mersi happy

| caramela a răspuns (pentru Yasemyn):

Si eu iti multumesc pentru increderea acordata..crede-ma ca nu vorbesc prostioare si de cand folosesc aceste trucuri, am renuntat la ideea de a ma tunde.
O zi frumoasa sa aihappy

8 răspunsuri:
| DeliaDelii a răspuns:

Eu iti spun din surse sigure ca ar fi bine sa te dai cu spirt medicinal (o sticluta dreptungiulara cu o asistenta pe ea) o cumperi de la farmacie, te dai pe par dar in special pe scalp pentru ca ajuta la regenerarea parului sau poti incerca cu ou tot asa bati un ou si il pui pe scalp si stai 5-10 minute iar apoi te speli cu produsele pe care le folosesti. sau uleil de ricin e foarte bun. tot asa te dai astepti si te speli. ps asa e si la spirt. happy Sper sa te ajute, rezultatele nu se vad peste noapte dar dupa 4 "sedinte" sunt sigura ca trebuie sa fie vizibile. Sper ca folosesti balsam. happy

| Yasemyn explică (pentru DeliaDelii):

Hey,multumesc...o sa incerc cu ou... Faza cu spirtul parca imi este frica laughing iar uleiul de ricin este pentru regenerare mai mult!
Mersi oricum kiss

| Ella_Michaella_1996 a răspuns:

Te duci la farmacia veterinara si iti iei sampon de cal. si cand te speli iti iei un pahar de plastic si pui sampon cam de un deget si jumate de pahar de apa, amesteci si il lasi pe par (mai mult la radacini) 5-10 min. si nu face exces, o sapt cu sampon de cal o sapt cu samponul tau :-D

| Ella_Michaella_1996 a răspuns:

Yasemin poti sa te informezi si pe net sa vezi ca multa lume foloseste sampon de cal si sunt foarte multumiti

| Munteanu_Ariana_1993 a răspuns:

Spray cu ardel iute de la farmacie naturista