| ThisIsAdriana a întrebat:

Buna TPU vreau sa va intreb de ASMA mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

In unele cazuri se poate ajunge si la deces, dar daca suferi de aceasta boala cel mai bun e sfatul medicului.Respecte

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista numeroase tratamente pentru astm care evita crizele. daca pacientul nu ia tratamentul corect poate face o stare foarte grava, care se numeste rau astmatic si care este mortala daca nu ajunge repede la spital. Deci da, poti muri de astmul incorect tratat

| onasis1961 a răspuns:

Nu ştiu sigur la ce vrei să te referi. Dacă te referi la bolă astm, este o boală care tratată corect nu pune probleme, dacă nu se ajunge la deces.

| ThisIsAdriana explică:

Nu,nu sufar.