| Cavani1999 a întrebat:

Nu vreau să mă sinucid întreb doar de curiozitate. Daca te impuști in inima mori pe loc?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mori pe loc. In cel mult 30 de secunde.

| RAY a răspuns:

Daca ai norocul porcului reinviat mai o duci 6 ore

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și curiozitatea ta de unde vine?

| Mosotti a răspuns:

Cum zice Dario2007, nu mori pe loc, ci asa in 30 de secunde care ti se vor parea 30 de ore in raul ala in care vei fi.
Si nu mori pe loc pentru ca odata ce inima se opreste, inca sangele mai e oxigenat si creieru inca mai merge.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Astia au trezit un porc mort dupa o ora si inca se misca, iti dai seama, cica pret de 6 ore, fara activitate celebrala

| Sn4k3 a răspuns:

Dureaza cel putin cateva secunde.

| Brizbriz a răspuns:

NU
asta spune prin filme, dar nu e chiar real

insa adevarul e ca, creierul poate supravietui chiar cateva minute fara oxigen, dovezi au fost pe vremea decapitarilor/ghilotinei, capul clipea si isi misca gura chiar si 4 minute dupa decapitare

o alta dovada e tehnica de neutralizare a santinelelor, in care ii strangi gatul CEL PUTIN 15+ de secunde, sau mai mult numai ca sa isi piarda constiinta (nu sa moara)

https://medlineplus.gov/......000013.htm
https://ro.industrymedics.com/cherez-skolko-umiraet-mozg

| Brizbriz a răspuns:

"acum 5 minute | RxTx a răspuns:
Nu mori pe loc.
Asculta melodia aceasta si iti va fi mult mai bine..."

sau mai bine asta:
https://www.youtube.com/watch?v=vhci3slHinU
=))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Brizbriz):

Lol. Hai breh... Daca imi pui vreo trei de-alea ma apuca cheful de sinucidere. Ori de-ale lui, ori de-ale tale. big grin
Hai sa o lasam cu moliciunile de doi lei si sa ascultam ceva frumos, tematic, cu OO. https://youtu.be/V7A7av3vsG8

| RxTx a răspuns:

Nu mori pe loc.
Asculta melodia aceasta si iti va fi mult mai bine
https://m.youtube.com/watch?v=BiuV4xqaeqI

https://youtu.be/aDqiIk-Hs_Q

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe loc te referi imendiat, ei bine depinde de ce insemna pentru tine imediat. Poti muri un cateva secunde (10-25), corpul va avea un soc(vei simiti durere pentru o perioada scurta de timp), iti vei pierde constiinta si eventula vei murii. Totusi depinde, de unghi, marimea glontului, velocitate, etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

I ti vei pierde constiința sau cunostința? Ca sunt doua lucruri diferite.

| 1234568807 a răspuns:

Tu daca te nasteai in SUA, nu mai puneai intrebari, experimentai direct.

| Jessica1235 a răspuns:

În creier da, în inimă nu neapărat deoarece creierul e încă activ și poți simți durere, poți vedea sau auzi pentru câteva secunde sau minute. Creierul dacă nu mai primește oxigen în timp de câteva minute atunci mori 100%
Dar depinde de la caz la caz.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Daca te-ai nascut cu inima in partea dreapta nu mori pe loc - ha ha,; daca o ai in stanga - tragi in dreapta pe sub mana si invers si pui si o oglida sa te filmezi.

| StripperRaoul a răspuns:

Incearca si zi ne dupa sa fim siguri

| 1234568807 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Nu mai apuca sa zica nimic laughing