| UrsuNadia18 a întrebat:

Bună tuturor! Am și eu o întrebare, de ce mi-e greață după ce beau cafea? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Stomacul nu e de acord cu ea, incearca cappucino, sau cafea cu lapte, poate pui prea multa cafea!

| malvinacroft a răspuns:

Pentru ca e o cafea proasta. Asa e, cele mai bune variante sunt Orzo sau Cafeluta cu cicoare de la Solaris. Sunt si foarte bune la gust. Sau cafea de la Delicatese Florescu, din Piata Rosetti - si eu tremuram de la cafea, dar de cand beau de la Florescu nu mai am nici o problema, e de super calitate. Doar sa nu iti iei cafele din tipul "forte" din ce are el acolo.

| Cyclades a răspuns:

Pentru ca iti irita mucoasa stomacului. Probabil ca bei pe stomacul gol sau ai inceput de gastrita. Inceraca sa nu mai bei sa vezi ce se intampla.

| Coquinesza a răspuns:

Pentru ca nu o tolerezi, simplu.
incearca o alternativa mai sanatoasa, si care are un gust asemanator cu cafeaua, si anume orzul solubil de la Sano Vita, numit Orzo.

asa arata cutia

http://www.paradisulverde.com/......abf91c.jpg

daca pui zahar si putin lapte are un gust foarte bun.

| UrsuNadia18 explică:

Am început să beau acum nu mult timp si beau in fiecare zi dar nu pe stomacul gol..si mai si tremur după ce beau. :s

| UrsuNadia18 explică:

Când eram la scoală am băut cappuccino si mă simțeam bine. Si laptele îl urăsc, o beau cu coffeeta da nu stiu cât e de bună.