| MymyMihaela a întrebat:

tuturor.
Am o problema. De cateva luni in coace am mainile foarte reci si vinete. Orice as face, pot sta si cu mainile in cuptor, daca se incalzesc tot vinete sunt, iar degetele sunt mereu reci. Am cearcane sub ochi si am o vineteala sub ochi. Port ochelari si tot timpul am crezut ca e de la asta, dar e din ce in ce mai rau. De cateva zile imi e greata si am dureri de burta. Cand alerg sau fac efort obosesc foarte repede si ma doare in partea stanga, la inima. Ai mei au vazut ca am tot timpul mainile vinete si reci, si au spus ca nu este normal deloc, si ca e posibil sa am probleme ori cu inima, ori cu circulatia sangelui.
As dori sa imi spuneti simptomele problemelor cu inima sau circulatia sangelui si daca ma incadrez in aceasta categorie. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, poate fi circulatia sangelui sau vreun virus chiar.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Du-te la un doctor sa te consultewinking ai problema cu circulatia cred pe undeva prin corp

| Zuupass a răspuns:

Cred ca sunt probleme cu circulatie sangelui, mai bine sa mergi la meidc sa te consulte inainte sa se agraveze

| GabrielXD354 a răspuns:

Mergi la medic si cere sa ti se faca o hemoleucograma.In functie de cantitate de globule rosii din sange vei fi diagnosticata.Deobicei,o cantitate prea mare de globule rosii(hematocrit, hemoglobina etc) duce la blocare vaselor capilare, de aici si culoarea mainilor tale.

| Hategan_Raul_1997 a răspuns:

Pe majoritatea ne doare cand alergam si facem efort, la maini cred ca ai probleme cu circulatia, ar trebui sa mergi la doctor sa te consulte

| DeDe13 a răspuns:

Pai chiar nu stiu dar cred ca cel Mao bine e sa te duci la un doctor.E cel mai bine!