| RayaZuZu a întrebat:

:* Cine imi poate spune cum pot sa fac muschi doar pe o parte a spatelui adica sa-mi dati niste exercitii sau linkuri cu exercitii[ am scolioza] big grin!

Merci anticipat! big hug

Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rush a răspuns:

Poti face ca exercitiile de la triceps, doar ca fara greutati, ca iti rupi spatele daca mai ai si scolioza, uitete pe google, exercitii triceps + spate si gasesti acolo, alte exercitii nu exista doar pentru spate

1 răspuns:
| dracidus a răspuns:

Pentru exercitii de felul acesta poti sa intrebi pe profesorul de sport cu care faci. Teoretic, intra in competenta lui, deoarece cazurile usoare de scolioza se pot trata in timpul orei de sport. Ar merita sa te duci cu un pachet de cafea (Daca e doamna) sau cu o sticla de ceva (daca e domn) si sa il rogi frumos sa-ti arate.

In mare, daca imi amintesc bine, trebuie sa faci niste exercitii cu o coada de matura sau cu o teava. Spor la miscare!