| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor de o luna ma confrunt cu o grava problema nu stiu daca e pe fond pshic sau e o problema de sanatate. am fost la 3 medici pana acum mi-au facut 3 ekg-uri, analize de sange. Mi-au gasit imunitatea slabita... si inima perfect a dar eu tot am simptome de durere in piept, toti muschii ma dor, imi simt mana stanga amortita si simt ca am un nod in gat si o ere puternica de ceafa. momentan iau un tratament cu vitamine pentru cresterea imunitatii... am 17 ani si vreau sa trec peste asta va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa consulti un endocrinolog!
Esti in crestere la 17 ani si nodul din gat mai apare si acnd sunt probleme endocrine.
Ai nevoie de hrana sanatoasa (fara prajeli, fara afumaturi, fara alcool, fara tutun). Multefructe si legume proaspete si mese regulate, somn 8-9 ore pe noapte, culcarea fiind cel mai tarziu 10 seara.
Posibil sa mai fie o lipsa de magneziu...dar asta doar un specialist poate stabilii.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Urmeaza sfatul medicului si mai mergi la o biserica cine stie poate daca ai credinta adevarata mergi la sanatate maxima.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Din ce ai descris tu mai sus si avand in vedere ca ai facut control de specialitate cardiologic in urma caruia nu ti s-a gasit nimic, cel mai probabil de confrunti cu stari de anxietate/atacuri de panica. Poate ar fi bine sa iei legatura si cu un psiholog/psihiatru care te pot ajuta sa iti controlezi aceste stari.