| purpleice a întrebat:

Buna tuturor, eu as vrea sa imi cumpar arginina deoarece stimuleaza hormonii de crestere si eu chiar as avea nevoie sa cresc in inaltime.intrebarea mea este daca ma poate afecta in vreun fel acest medicament? am citit pe net ca, chiar este recomandat acest medicament copiilor in crestere. dar as vrea sa aflu mai ales parerea unui doctor.(am 14 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mrnmarius a răspuns:

Salut, arginina nu este medicament este un supliment alimentar, nu o sa iti faca rau. Uite aici detalii despre suplimentele naturiste:
http://www.suplimente-naturiste.com

| JBStandsForMe a răspuns:

Nu sunt doctor, insa am o colega care este mai micuta si a luat pastile din acestea. A crescut in inaltime, insa foarte putin. Dezvoltarea principala a fost cea a sanilor, iar acum are bustul mai mare decat al unei femei adulte.
Eu nu te sfatuiesc sa iei, corpul tau va creste in ritmul sau propriu.