| lily1970 a întrebat:

iau de o saptamana capsule pentru slabit si am avut ogramada de reactii adverse. As vrea sa intreb daca careva dintre voi au mai luat, si as vrea sa stiu cum v-ati simtit? Eu nu stiu ce sa fac sa le mai iau incontinuare sau nu; desi am slabit 2 kg in acest timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clawdya a răspuns:

Buna lily. am pe cineva in familie care a incercat sa urmeze si cu pastile pentru a da jos kilogramele in plus, insa exact ca si tine au avut efecte similare.in prima saptamana nu a simtit absolut nimic, era totul normal insa intr-o dupa amiaza dupa ce a luat capsula a suferit un soc puternic incat am fost nevoiti sa o ducem la urgente.nu vreau sa te sperii dar sfatul meu este ca pastilele de slabit nu sunt bune de nimic, slabesti 2, 3 kg apoi te trezesti ca trebuie sa te duci la spital. asa ca in locul pastilelor te poti duce la sala, incearca sa urmezi un regim strict, sau cumparati centura de slabit care este mai eficienta ca pastilele. sper ca ti-am fost de ajutor.papa

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi URGENT la medicul care ti-a recomandat tratamentul. Simptomele pe care le ai, ar putea sa se insoteasca de leziuni grave, care sa-ti puna viata in pericol. Pana ajungi la medic (presupun ca luni dimineata), nu mai lua capsulele respective.

| zuzukaeu a răspuns:

Eu am luat si nu recomand la nimeni sa slabeasca cu ajutorul lor pentru ca reactiile adverse sunt foarte multe si pot face mult rau, eu de exp am ajuns sa fac o cadere de calciu de am crezut ca nu ma mai scapa nimeni nu ma puteam ridica din pat, tremuram toata, nu mai eram buna de nimic, a trebuit sa fac multe tratamente sa-mi revin.nu as mai lua astfel de medicamente pentru nimic in lume, recomand slabitul prin diete bogate in fibre, legume, fructe si tot ce trebuie si exercitii, fara medicamente care sa te aduca in cine stie ce stari.ai mare grija! daca te simti rau de la ele ar fi cel mai bine sa nu le mai ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.depinde ce capsule ei, cum se numesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, mananci sanatos si mergi pe jos, sau faci miscare la sala. daca vrei sa-ti dereglezi organismul atunci iei pastile. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fel de fel de astfel de pastile care mai de care mai periculoase, unele chiar au nevoie de reteta medicului pentru a le putea lua de la farmacie. Te poti uita dupa denumire pe alte siteuri sa vezi ce spun persoanele care le-au folosit pe cele pe care le folosesti si tu. Oricum cel mai sanatos este sa slabesti printr-un regim, prin miscare si prin schimbarea stilului de viata.

| jasmina a răspuns:

Am incercat Lindaxa care actioneaza asupra hipofizei(inlatura senzatia de foame). Scrie si pe prospect reactiile adverse, deci imi provoca niste dureri de cap si palpitatii groaznice, le-am aruncat urgent la gunoi, tu ce ai luat?