| Letitia722 a întrebat:

Bună tuturor!
Mă poate ajuta și pe mine cineva cu un sfat sau o părere sad
Menstruație
SEPTEMBRIE 19 - 24
OCTOMBRIE --- lipsă menstruație
1 noiembrie primul test pozitiv
NOIEMBRIE --- lipsă menstruație
DECEMBRIE 2 - 8 la început scurgeri ușoare apoi la fel ca la menstruație + ( CHIAGURI ( problema asta mai apărea și în trecut ))
După ce s-a oprit scurgerea am mai facut un test TOT POZITIV.
DECEMBRIE 9 primul control.....Am fost la ginecolog mi-a spus că sunt gravidă dar nu e 100%.
DECEMBRIE 11 al doilea control ( CĂ NU SUNT GRAVIDĂ)
DECEMBRIE 16... test sânge ( DIN CARE A REZULTAT SARCINĂ ÎNTRE 4 - 5 SAPTAMANI ) + ginecologul că sunt gravidă
DECEMBRIE 19 alt control la ginecologul mi-a spus că nu sunt gravidă
Si mi s-a dat niste pastile pentru a-mi veni menstruație eu nu le.am luat si voi merge la alt ginecolog...
Sunt confuză rău nu știu ce să mai cred...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi, cu ce te putem ajuta?
Daca testul este pozitiv, atunci esti sigur insarcinata!
Posibil sa fie sarcina extrauterina (sarcina s-a format in afara uterului, posibil pe o trompa uterina)... mergi la un ecograf sa vezi ce-i acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mai faci un test de sarcină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Du-te la un laborator sa faci analiza CA 125.