| DanielaGheorghe a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi.Ieri am facut rubeola ( pojar) si nu prea stiu ce am voie si ce nu am voie sa mananc.
Stiu doar ca am voie sa mananc multe supe si sa consum foarte multe lichide ( ceaiuri, apa multa).
Ma puteti ajuta? Va rog! Ofer funda celui mai bun raspuns.
Have a nice day!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kissy123 a răspuns:

N perioada febrila(daca este)regimul alimentar este usor cu supe de legume,piureu de cartofi, carne, multe lichide. Daca nu faci febra regimul alimentar este normaldupa varsta si preferinte.I

1 răspuns:
| denisuk12 a răspuns:

Si eu am facut pojar happy (da mi-a trecut saptamana asta) si am mancat si am baut ce am vrut si nu am murit laughing. Poti manca si bea ce vrei laughingnu mori laughing