| nebunatik94 a întrebat:

Vitamina E stimulează fertilitatea feminină si masculină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate scrie pe internet, da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vitamina E, ca și celelalte vitamine, dacă ajunge în organism prin alimentație naturală sau suplimente, în cantități optime iar nu în exces, contribuie la buna funcționare a organismului în general, care face posibilă și fertilitatea, dar nu are rol special în stimularea fertilității la nici una din sexe.

| Panamax a răspuns:

Doar supozitoare.

| IonelCh a răspuns:

Buna! Am gasit pentru tine un articol despre vitamina E si nu prea cred ca va ajuta : https://www.secom.ro/......atate.Insa iti recomand produse cu Maca peruviana (cauta si tu pe net sa vezi ca ajuta ) si iti dau inca un link https://sanatatecualoevera.ro/product/forever-multi-maca/