| pissybabby a întrebat:

va multumesc pentru raspunsuri.va povesteam ca nu am mancat nimic de 5 zile si beau cola si fumez. nu ma simt deloc rau decat imi vine sa vomit, iar acum a mai aparut o problema.acum 10 minute am urinat cu sange fara nici o durere.intrebarea mea este:de la ce e? se poate sa fie din cauza ca nu am mancat? sau e de la altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci insuficienta renala de la lipsa de alimentatie si toxicitatea excesului de Cola. Adica rinichii tai se opresc incet din functionare. Du-te urgent la medic, poate te alimenteaza perfuzabil si reusesc sa mai salveze ceva din rinichi, altfel, vei ramane dependenta de dializa toata viata (sau ma rog, pana primesti un transplant renal). Nu stiu ce te-a obligat la acest regim de viata, dar el este absolut sinucigas, dar efectele lui incep sa apara si sunt grave.

| BGDs a răspuns:

Cum adica iti vine sa vomiti dar nu te simti rau? Urina era rosie sau maro inchis? Pt ca si urina hipercroma poate sa semene cu sangele si te poate speria. In orice caz, du-te la nefrolog ca s-ar putea sa ai ceva la rinichi. P.S.: ti s-au ingalbenit cumva conjunctivele (mucoasele rosii de sub ochi) si pielea in ultimul timp? Da-mi msj privat

| diclorofosfat a răspuns:

Este o alarma a organismului tau! mergi urgent la medic, si maninca ceva usurel, o supa, daca mai vrei sa traiesti sanatos.

| ElenaMaria1 a răspuns:

Mai fata.de ce nu mananci? esti anorexica?! ar trebui sa te duci la medic urgent!

| Monobrow a răspuns:

E de la cola. iti dizolva organele pe dinauntru si le elimini prin urina si caca rosu :-s...

| Ziiziii a răspuns:

Poate fi ciclu

| shippo3313 a răspuns:

Probabil e din cauza ca nu ai mancat nimic si din cauza la cola si fumat. dar mai bine du-te la medic

| Andrutza_2790 a răspuns:

Poate fi si din cauza asta dar mai bine mergi la medic

| ella_1676 a răspuns:

Pai.da cred ca este ca nu ai mancat de obicei organismul are nevoie de mancare si apa.incearca sa manaci ceva si nu mai fuma.consulta di un doctor.succes!

| fane_3474 a răspuns:

Pune mana si papa ca e nsol cu cola si tigari pe stomacu gol