| alexandra20001000 a întrebat:

Buna,va rog din suflet sa ma ajutati nu sunt racita,nu tusesc,dar imi curg mereu muci galbeni,adica nu galbui,galbeni galbeni pe nasulstang iar pe nasul drept muci albi sau incolori,si mereu nasul stang este infundat,ce sa fac,sa merg la doctor,mama a aspus ca e o simpla raceala,dar eu nu cred asat,va rog, orice sfat este bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai SINUZITĂ!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/sinuzita

http://www.romedic.ro/sinuzita

Mergi la un control la medicul de familie şi vei primi tratament - eventual, vei primi şi o Trimitere la medicul specialist.

Toate cele bune.

| giony54 a răspuns:

Probabil ai sinusurile infectate si de acea curge puroi pe nas, mergi la medic pana nu ajunge infectia la plamani.

| ruzalia a răspuns:

E posibil sa ai sinuzita! ceva practic:incearca sa tragi pe nas apa cu sare, dar foarte putin sarata