| lauriku a întrebat:

va rog imi puteti spune si mie niste pastile de slabit Rapid care le-ati incercat! cat ati slabit cu ele in cat timp pret si de unde le pot cumpara lasati-mi un linc sau ceva va rogggggggggg! urgenttttttttttt mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 362 a răspuns:

Buna! Sa stii ca nu e bine sa comsumi pastile pentru slabit deoarece poti avea probleme mari cu ficatul eu una fac in fiecare seara exercitii cum ar fi

Exercitiul 1

Obiectiv: restructureaza indeosebi exteriorul zonei fesiere

Cum procedati:

- Lungiti-va pe podea pe o parte si sprijiniti-va capul pe bratul intins in prelungirea corpului; celalalt brat este indoit in fata pieptului, cu palma intinsa pe sol.
- Intideti bine coloana vertebrala, pentru a fi cat mai dreapta posibil.
- Indoiti picioarele in unghi drept cu bazinul; gambele sunt perpendiculare pe coapse; labele picioarelor trebuie mentinute in permanenta flexate, paralele cu coapsele.
- Din aceasta pozitie, ridicati si coborati alternativ piciorul aflat in sus.
- Va puteti sprijini pe palma intinsa pe sol, impingand in ea daca exercitiul vi se pare prea dificil.

Repetari minime: 10 ridicari ale fiecarui picior.

Exercitul 2

Obiective:
- Tonifiaza zona exterioara a fesierilor.
- Intareste interiorul si exteriorul coapselor.

Cum procedati:

- Pozitia de plecare: sprijinit pe coate si genunchi. Ridicati un picior in lateral, mentinand genunchiul indoit; laba piciorului este flexata.
- Unghiul drept dintre coapsa si gamba trebuie mentinut pe toata durata exercitiului.
- Nu puneti gebunchiul pe podea de fiecare data.
- Mentineti gambele si bratele perpendiculare fata de trunchi, pentru a nu va dezechilibra.

Repetari minime: 12 ridicari ale fiecarui picior.

Exercitiul 3

Obiective:
- Restructurarea musculara a regiunii fesiere in ansamblu.
- Intarirea interiorului si exteriorului coapselor.

Cum procedati?

- Asezati-va pe coate si genunchi, cu coapsele si bratele perpendiculare in raport cu trunchiul.
- Din aceasta pozitie, ridicati un picior in lateral, tinandu-va perfect intins.
- Laba piciorului trebuie sa fie bine flexata, pentru a rigidiza si mai mult gamba.

Repetari minime cu fiecare picior: 5 miscari mari in ritmul dvs., 5 ridicari mici rapide, 4 ridicari mari, foarte lent.

Exercitul 4

Obiective:
- Restructurarea partii inferioare a fesierilor si eliminarea stratului gras situat in partea lor superioara.
- In functie de amplitudinea miscarilor, efectul de restructurare musculara se prelungeste mai sus sau mai jos in fesa.

Cum procedati:

- Din pozitia stand in picioare, indoiti un genunchi si duceti celalalt picior in spate, intins, pana la nivelul celui dintai (acesta din urma ramanand imobil).
- La intinderea maxima, calcaiul este ridicat de la sol.
- Mentineti spatele cat mai drept posibil, cu umerii trasi bine spre spate. Capul este ridicat in permanenta.

Repetari minime: 20 deplasari ale fiecarui picior.

Secretul soldurilor perfecte:

- Nu purtati haine prea stramte, pentru a nu jena circulatia sangvina si limfatica.
- Beti multa apa intre mese.
- Masati-va sau faceti regulat sedinte de masaj: drenajul limfatic va este un bun prieten.
- Ignorati ascensoarele si urvati scarile in ritmuri variate.
Nu stiu daca te ajuta, dar pe mine una m-au ajutat si am slabit. FUNDA!

| alinul a răspuns:

Orice pastila de slabit nu iti va face bine ci pot sa iti inrautateasca sanatatea.Cel mai bine faci sport... poti iesi in fiecare dimineata la alergat, asa e cel mai bine si mai usor.