| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutaaati, dau funda. Deci, aseara am observat ca e un tantar in camera si am incercat sa-l prind, insa nu am reusit. M-a muscat de cateva ori de picior si de mana. Dimineata cand m-am trezit am observat ca am buza inferioara umflataaa. Oare m-am muscat tantarul de buza? Ce sa fac sa imi treaca? pls, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufffx a răspuns:

Nu cred ca te-a muscat tantaru oricum incearca sa iti pui putina gheata si dati cu crema de galbenele e antiinflamatoare si o sa ti se traga da sanu mananci sau sa bei ceva dupa ce te dai cu crema.Bafta:*.
P.S mai era si un ungunet Baneocin.

4 răspunsuri:
| Dvxy97rulov a răspuns:

Tind sa precizez ca e pe jumatate umflata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa fi fost o alergie. Ori sa se fi suparat tantarul pe tine si sa te fi piscat pe buza laughing, ori chiar te-a piscat, normal cum te-ar fi piscat si pe picior. Funda?

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Da s-ar putea ca te-a intepat.Si eu am patit asa intr-o seara dar pana dimineata s-a desumflat.Nu iti fa griji. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Trandafirulpasiunii a răspuns:

Ai herpes si ca sa scapi de el pana incepe scoala pune pe umflatura pasta de dinti o sa treaca cu timpul, insa exista si posibilitatea sa te fi piscat tantarul insa daca umflatura nu te mananca inseamna ca e herpes. Funda?